TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI…

TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI…

17 Ramazan Dünya Helal Günü’nü coşkuyla kutlayan illerimizden olan Kırşehir’de Dünya Helal Gününü çocuklar balonlarla, ikramlarla kutladı.

GİMDES Gönüllü Kırşehir Temsilciliği ve Kırşehir İHH Çocukla birlikte 17 Ramazan’da 90 çocuk ve çok sayıda veli ile 17 Ramazan Dünya Helal Günü’ne dikkat çekmek için balon geçidi düzenledi.
Yürüyüş şehir meydanında bulunan Cacabey Camii önünde başlayıp Ahmet Yesevi Camii’nde tamamlandı. Ardından program camii içerisinde devam etti.

Karagöz ve Hacivat gölge oyunu gösteriminden, sağlıklı beslenmenin önemini öğrenen çocuklara, kısaca bilgilendirme yapıldı ve 17 Ramazan Dünya Helal Günü broşürleri dağıtıldı. Aynı şekilde gelen annelere de çeşitli ikramlar ve broşürler verildi. Gün sonunda çocukların ve velilerin neşesi yüzlerinden okunuyordu.

Dağıtılan ikramlar; evde yapılan lokum, şeker ve mısır sertifikalı malzemelerle yapıldı. GİMDES Gaziantep Gönüllü İl Temsilciliği ise 17 Ramazan Dünya Helal Gününde Ramazan Sokağı’ndaydı. Helal sertifikalı kekler, lokumlar ve kendi yaptıkları kakaolu sütleri ikram ettiler. Balonlar dağıtıldı ve çocuklara yüz boyama etkinlikleri yapıldı.

Çocuklara “Helal Gıda Gönüllüsü” rozetlerini takan temsilciler, kitap alanlara GİMDES hatırası çerçeve hediye etti.
İftarda ve sonrasında helal lokma, helal yaşam hususunda hasbihal edildi. 17 Ramazan Dünya Helal Gününü coşkuyla kutlayan bir diğer ilimiz Tekirdağ oldu.

Muratlı ilçesinde Balkan İzcilik Spor Kulübü binasında 9-14 yaş arası genç kızlarla iftar yemeği gerçekleşleştirildi. İftara hazırlık aşamasında genç kızlarımızla yardımlaşırken helal gıda anlatıldı ve sorular cevaplandı. Balonlarla keyifli zaman geçiren genç kızlarımıza iftardan sonra hurma ve 17 Ramazan Dünya Helal Günü broşürü dağıtımı gerçekleştirildi.

Ve bir çok ilimizde 17 Ramazan Dünya Helal Günü kutlamaları coşkuyla, helal sertifikalı ikramlarla kutlandı.

Yoruma kapalıdır.